دانلود فایل

فروشگاه فایل و پاور پوینت آماده

پاور پوینت (اسلاید) آموزش درس پنجم کتاب فارسي ششم (هفت خان رستم)

پاور پوینت (اسلاید) آموزش درس پنجم کتاب فارسي ششم (هفت خان رستم)  با سلام

فایل آموزش درس پنجم کتاب فارسي ششم (هفت خان رستم) یک پاورپوینت بسیار عالی در 14 اسلاید می باشد این PowerPoint بر اساس استاندارد های اصلی طراحی پاورپوینت آماده و تنظیم شده است؛ این فایل دارای طراحی بسیار عالی و چشم نواز می باشد.
شما با استفاده ازاین پاورپوینت میتوانید یک ارائه بسیارعالی و با شکوهی داشته باشید و همه حاضرین با اشتیاق به مطالب شما گوش خواهند داد.

لطفا نگران مطالب داخل پاورپوینت نباشید، مطالب داخل اسلاید ها بسیار ساده و قابل درک برای شما می باشد، ما عالی بودن این فایل رو تضمین می کنیم.محتواب برخی از اسلاید ها :


توجه داشته باشید هرگونه بهم ریختگی در متن زیر در اثر کپی کردن از پاورپوینت می باشد و در فایل پاورپوینت اصلی هیچ اشکال و به هم ریختگی وجود ندارد

فهرست مطالب

مقدمه – حماسه – روخوانی از روی درس – درک مطالب ............ جلسه اولفیلم های مقدمه ی هفت خان رستم – روخوانی توسط دانش آموزان............ جلسه دومخان اول – فیلم خان اول ................................................. جلسه سومخان دوم– فیلم خان دوم- دانش زبانی ................................ جلسه چهارمخان سوم– فیلم خان سوم................................................. جلسه پنجمخان چهارم– فیلم خان چهارم – بخوان و بیندیش......................... جلسه ششم

فهرست مطالب

خان پنجم – فیلم خان پنجم – نوشتن بنویسیم ............ جلسه هفتم خان ششم – فیلم خان ششم – نوشتن بنویسیم .................................... جلسه هشتمخان هفتم– فیلم خان هفتم – قسمت پایانی کارگاه درس پژوهی........... جلسه نهماملا از درس هفت خان رستم ................................................. جلسه دهمپرسش کلاسی ............................................................ جلسه یازدهم

جلسه
اول

مقدمه

شاهنامه فردوسی اثری از حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی است که در برگیرنده ی 60000 بیت و یکی از بزرگ ترین و برجسته ترین سروده های حماسی جهان است که سرایش و ویرایش آن دست آورد سی سال رنج و تلاش خستگی ناپذیر این سخن سرای بزرگ ایرانی است . محتوای این شاهکار ادبی ، اسطوره ها ، افسانه ها و تاریخ ایران از آغاز تا حمله ی اعراب به ایران است که در چهار سلسله پادشاهی پیشدادیان – کیانیان – اشکانیان و ساسانیان گنجانده می شود و به سه بخش اسطوره ای ( از روزگار کیومرث تا پادشاهی فریدون ) پهلوانی ( از خیزش کاوه ی آهنگر تا کشته شدن رستم ) و تاریخی ( از پادشاهی بهمن و پیدایش اسکندر تا گشایش ایران به دست اعراب ) بخش بندی می شود .

فردوسی با سرودن شاهنامه با ویژگی های خاصی که داشت زبان پارسی را در دوره ای که زبان و ادبیات در ایران عربی بود زنده نگه داشت و پایدار کرد . شاهنامه نفوذ بسیاری در جهت گیری های فرهنگ فارسی و نیز بارتاب های شکوهمندی در ادبیات جهان داشته و شاعران بزرگی مانند گوته و ویکتور هوگو از آن به نیکی یاد کرده اند .

مقدمه فردوسی هنگامی که شاهنامه را سرود زبان فارسی دچار آشفتگی بود و او از ماندگار شدن این آشفتگی و افزونی آن جلوگیری کرد . فردوسی در سرودن شاهنامه بیشتر از زبان پارسی استفاده کرد و شمارواژه های عربی در شاهنامه 865 واژه است.

حماسه

حماسه در لغت به معنای دلاوری و شجاعت آمده است . در اصطلاح عبارت است از : آثار منظوم و منثوری که از دلاوری ها و رشادت های مردان بزرگ در میدان کارزار حکایت کند . به عبارت دیگر حماسه ، آثاری است که بر اعمال پهلوانی ، مردانگی ، افتخارات و بزرگی های یک قوم یا یک فرد مبتنی باشد .

انواع حماسه به لحاظ موضوع

حماسه اساطیری :

به حماسه هایی گفته می شود که بر مبنای اساطیر در زمان ماقبل تاریخ شکل گرفته باشد . مانند گیل گمیش و بخش نخست شاهنامه فردوسی حماسه پهلوانی :

اساس آن را پهلوانی تشکیل می دهد . مانند داستان رستم در شاهنامه و ظفر نامه حمدالله مستوفی

انواع حماسه به لحاظ موضوع

حماسه دینی:

عبارت است از حماسه ای که موضوع مرکزی آن را دین تشکیل داده باشد و قهرمانان با رعایت اصول دینی به نبرد برخاسته باشند . مانند خاوران نامه ابن حسام حماسه عرفانی :

در این نوع از حماسه داستان مطابق موضوعات عرفانی شکل می یابد مانند تذکره الاولیا ،منطق الطیر

برای حماسه ویژگی های زیادی بر شمرده اند از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

جنگ
آوری وجود جهان پهلوانعنصر نیرومند ذهنی خارق العاده بودندرس هفت خان رستم به لحاظ محتوایی و ویژگی در گروه حماسه پهلوانی قرار می گیرد.

روخوانی متن درس

درک مطلب

لطفا در خرید این فایل تردید نکنید
روی دکمه پرداخت در زیر کلیک کنید

پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,400 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
3768_1994651_5196.zip11.9 MB