دانلود فایل

فروشگاه فایل و پاور پوینت آماده

پاور پوینت (اسلاید) آشنايي با زبان UML

پاور پوینت (اسلاید) آشنايي با زبان UML  با سلام

فایل آشنايي با زبان UML یک پاورپوینت بسیار عالی در 19 اسلاید می باشد این PowerPoint بر اساس استاندارد های اصلی طراحی پاورپوینت آماده و تنظیم شده است؛ این فایل دارای طراحی بسیار عالی و چشم نواز می باشد.
شما با استفاده ازاین پاورپوینت میتوانید یک ارائه بسیارعالی و با شکوهی داشته باشید و همه حاضرین با اشتیاق به مطالب شما گوش خواهند داد.

لطفا نگران مطالب داخل پاورپوینت نباشید، مطالب داخل اسلاید ها بسیار ساده و قابل درک برای شما می باشد، ما عالی بودن این فایل رو تضمین می کنیم.محتواب برخی از اسلاید ها :


توجه داشته باشید هرگونه بهم ریختگی در متن زیر در اثر کپی کردن از پاورپوینت می باشد و در فایل پاورپوینت اصلی هیچ اشکال و به هم ریختگی وجود ندارد

4

شکل های حالت
حالت حالت فعالیت و حالت فعل

5

حالات آغازین و پایانیاین دو حالت بیان گر حالت آغازین یا شروع در یک نمودار فعالیت و حالت پایانی یا نهایی در آن هستند.

6

انتقال هازمانی که با تمام شدن یک فعالیت یا فعل به فعالیت یا فعل دیگری انتقال می یابیم، کنترل نیز به فعالیت یا فعل جدید منتقل می شود. برای نمایش این جریان، از انتقال ها استفاده می گردد. به این نوع انتقال،
انتقال بدون ماشه یا تکاملی گفته
می شود به دلیل آنکه فورا پس
از انجام شدن کار در حالت مبداء،
کنترل به حالت مقصد عبور داده
می شود.

7

انتقال ها (ادامه)برای نمایش آنکه چند فعالیت می توانند موازی یا همروند اجرا شوند از میله همگام سازی استفاده می گردد. به این انشعاب، اصطلاحاً شاخه شاخه گفته می شود.
وقتی بخواهیم نشان دهیم با انجام و به پایان رسیدن چند فعالیت، امکان انتقال به یک حالت جدید وجود دارد، از یک میله همگام سازی استفاده می شود. به این حالت اصطلاحاٌ ادغام گفته می شود.
انتقال می تواند محروس یا مشروط باشد، به این معنا که تا شرط خاصی که بر روی انتقال و درون علامت([ ]) نوشته شده، ارضا نشود، نمی توان از حالت مبدا به حالت مقصد منتقل شد، حتی اگر فعالیت حالت مبدا به اتمام رسیده باشد.

8

انتقال ها (ادامه)برای نمایش انشعابات در نمودار فعالیت، از نماد لوزی تو خالی استفاده می شود.
برای آنکه نشان دهیم که یک انتقال، چند بار رخ می دهد، از علامت ستاره استفاده می کنیم. به این نوع انتقال، انتقال تکراری گفته می شود.

9

نمودار فعالیت

10

خط شنابرای آنکه نشان دهیم که فاعل یک فعالیت یا فعل در نمودار فعالیت چه کسی است از نماد خط شنا استفاده می شود. به این ترتیب که با ترسیم خط چین های عمودی و تفکیک نمودار به بخش های مختلف و سپس نام گذاری هر بخش به نام فاعل فعالیت های آن بخش و در نهایت قرار دادن فعالیت های هر بخش در آن بخش، می توان این کار را انجام داد.

11

تکرار و خط شنا در نمودار فعالیت

12

نمودار حالتدر یک نمودار حالت کلیه حالات ممکنی که یک شیء می تواند در دوره زندگی خود در آن قرار بگیرد را ترسیم می کنیم. همچنین، شرایط و وقایعی که بر اساس آنها یک شیء می تواند از حالتی به حالت دیگر برود نیز در نمودار نمایش می یابد.

13

حالتحالت عبارتست از شرایط یا وضعتی در طول زندگی یک شیء، که شیء در حین آن، یا شرایطی را ارضا می کند، یا فعالیتی را انجام می دهد و یا رخ دادن یک واقعه را انتظار می کشد.
شکل 1: حالت


شکل 2: حالات آغازین و پایانی

14

مواردی که در حالت وجود داردفعل ورودی و خروجی: افعالی که در لحظه ورود به حالت و لحظه خروج از آن اجرا می شود.
فعالیت: پس از فعل ورودی اجرا می شود.
زیر حالت ها: بیان گر ساختار تو در تویی یک حالت است.
انتقال داخلی: در آن شیء تغییر حالت نمی دهد ولی با انجام یک انتقال، از حالت فعلی دوباره به همین حالت وارد می شود.

15

انتقالانتقال عبارتست از ارتباطی ما بین دو حالت که نشان می دهد، شیء از حالت اولیه با انجام فعلی خاص به حالت ثانویه وارد می شود. در صورتیکه واقعه ای مشخص رخ دهد و شرایط مشخصی ارضا گردد.

16

یک انتقال دارای پنج قسمت است1. حالت مبدا: حالتی که تحت تاثیر انتقال واقع می شود.
2. واقعه: واقعه ای که با درافت شدنش توسط شیء در حالت مبدا، اتقال را قادر می سازد تا در صورت راضی بودن شرط های انتقال، انتقال صورت پذیرد.
3. شرط یا محافظ: عبارتی منطقی است که وقتی واقعه ای دریافت شده توسط انتقال، امکان وقوع انتقال را فراهم می کند، این عبارت محاسبه می شود و در صورت درست بودن، انتقال شلیک می شود و در غیر اینصورت انتقال روی نمی دهد.

17

یک انتقال دارای پنج قسمت است(ادامه)4. فعل: فعل یک عمل یا اجرای تجزیه ناپذیر است که می تواند بر روی انتقال سوار شود و به این معناست که با انجام انتقال، فعل نیز اجرا می شود.
5. حالت مقصد: حالتی است که پس از تکمیل انتقال، فعال می شود و شیء در آن حالت قرار می گیرد.
یک انتقال می تواند چند حالت مبدا داشته باشد که در این صورت به شکل ”ادغام“ معروف است.
اگر انتقال دارای چند حالت مقصد باشد، ”شاخه شاخه“ گویند.

18

ادغام و شاخه شاخه در نمودارهای حالت

پایان جلسه ششم
لطفا در خرید این فایل تردید نکنید
روی دکمه پرداخت در زیر کلیک کنید

پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6260_2054412_3875.zip346.8k